Strona główna O mnie Galeria zdjęć Sprzęt Makrofotografia Kontakt


Mam na imię Artur. Z wykształcenia jestem fizykiem a zawodowo pracuję w branży informatycznej. Fotografią zajmuję się od wiosny 2008 roku, kiedy to nabyłem kompaktowy aparat cyfrowy firmy Panasonic, posiadający między innymi możliwość ręcznej regulacji ostrości.

Lubię przyrodę i obcowanie z nią, dlatego też większość z wykonanych przeze mnie zdjęć obejmuje tematykę makro oraz przedstawia krajobrazy.
Zainteresowanie to wymaga dużo cierpliwości i nierzadko wczesnego wstawania, jednak w zamian otrzymać można sporą satysfakcję. Istnieje przy tym możliwość odprężenia się, zapomnienia o codziennych sprawach i odpoczynku na łonie natury. Za pomocą aparatu fotograficznego można uwiecznić makro faunę, której elementy zazwyczaj są niedostrzegalne gołym okiem. Można zaprezentować piękno detali kwiatów i ich misterną budowę; przedstawić sceny, na pierwszy rzut oka, abstrakcyjne, szczególnie dzięki dużym powiekszeniom i małej głębi ostrości.

Uważam, że znalezienie sobie hobby, które staje się pasją jest niezwykle istotne, pozwala się odnaleźć w tym co lubimy i daje naprawdę dużo zadowolenia.

Pozdrawiam